توصیه های غذایی بیماران مبتلا به ام اس

بیماری ام اس

بیماری ام اس (Multiple sclerosis) یک بیماری تحلیل برنده عصبی است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرارداده و باعث از دست‌دادن کنترل، دید، تعادل و بی حسی اندام ها می شود. علت این بیماری تخریب غلاف میلین (پوشش چربی محافظت کننده اعصاب) توسط سیستم ایمنی بدن است. برای همین به این اختلال، بیماری خود ایمنی گفته می شود. در بیماریهای خود ایمنی، سیستم ایمنی به اشتباه شروع به حمله به بافت‌های بدن می‌نمایند. آسیب رساندن به میلین باعث می‌شود، انتقال پیام توسط اعصاب مختل شده و مغز قدرت کنترلی خود بر بدن را از دست دهد. در این شرایط بدن کاملا فلج و ناتوان می‌شود. این بیماری بین زنان دو تا سه برابر شایع‌تر از مردان است. همچنین بیشترین خطر ابتلا به این بیماری بین نوجوانی و سن 50 سالگی می‌باشد.اگرچه درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و اما رعایت توصیه های تغذیه ای به ویژه افزایش یا کاهش دریافت چربی های خاص، استراحت کافی، دوری از استرس، فعالیت های هوازی سبک و خنک نگه داشتن بدن می تواند به کاهش شدت علائم این بیماری کمک کند.

انواع گوشتها و جایگزین های آن
1- محدودیت مصرف گوشتهای قرمز و جایگزینی ماهی یا سینه مرغ و گوشت بدون چربی پرندگان به صورت بخار پز یا کبابی توصیه می شود.
2- سیرابی، شیردان و جگرتازه و سالم غنی از اسیدهای چرب اساسی به خصوص اسید آراشیدونیک و ویتامینهای گروه B می باشد که بهتر است به میزان هفته ای 250 گرم در برنامه غذایی گنجانیده شوند.
3- ماهی به علت دارا بودن اسیدهای چرب امگا- 3حداقل باید 3 بار در هفته مصرف شود.
4- مصرف تخم مرغ کامل به هفته ای2 عدد محدود شود. مصرف سفیده تخم مرغ محدودیتی ندارد.

منابع گوشتی غیر مجاز: کنسروهای گوشتی ، انواع کالباس و سوسیس و ژامبون ، همبرگرو گوشت های چرب وزرده تخم مرغ
جهت تامین پروتئین، روزانه از انواع حبوبات، جوانه گندم، کنجد، تخمه آفتابگردان و تخمه کدو استفاده نمایید. البته مصرف بادام زمینی و نارگیل غیرمجاز است.

بیماری ام اس

شیر و لبنیات
حتما از شیر و لبنیات کم چرب استفاده شود.

نان و غلات
مصرف نان تهیه شده از آردهای سبوس دار مانند نان سنگگ و بربری و نان جو کامل توصیه می شود.

سبزیجات و میوه جات
1- مصرف سبزیجات تازه وسبز مانند اسفناج، براکلی، کلم پیچ، کلم بروکسل، فلفل سبز، جعفری، لوبیای سبز، کرفس و کاهو به صورت خام و پخته و یا به صورت سالاد تهیه شده با روغن مایع و آب لیموی تازه، به طور روزانه توصیه می شود.
2- مصرف انواع جوانه ها خصوصا جوانه یونجه که باید موقع شروع به جوانه زدن مصرف شود نیز می تواند مفید واقع شود.
3- به طور کلی مصرف روزانه انواع میوه و سبزی جهت تامین ویتامینهای و ترکیبات آنتی اکسیدانی مورد نیاز توصیه می شود.

بیماری ام اس

چربی ها و روغن ها
1- جهت آماده سازی غذا و انواع سالاد فقط انواع روغن مایع مانند آفتابگردان، ذرت، کنجد، سویا، گردو و زیتون مصرف شود.
2- مصرف هر نوع چربی حیوانی به صورت کره، خامه، روغنهای جامد گیاهی و حیوانی و چربی های حاصل از انواع گوشتهای سفید و قرمز ، مصرف غذاهای سرخ شده، سس های مایونز و تمامی سس های دارای چربی زیاد غیر مجاز است.
3- مصرف چربی های امگا-3 وامگا- 6 توصیه می شود. منبع غذایی اصلی اسیدهای چرب امگا-3 انواع ماهی بخصوص ماهی ساردین و سالمون بوده و روغن سویا و کانولا، جوانه گندم ، گردو، روغن تخم کتان، سبزیجات برگ سبز و روغن کبد ماهی نیز سایر منابع غذایی آن محسوب می شود. اسیدهای چرب امگا-6 نیز در روغن های غیر اشباع گیاهی مانند روغن ذرت ، روغن کانولا، روغن سویا ، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان وجود دارد.

توصیه نهایی
1- از مصرف قندهای ساده مانند مواد غذایی حاوی شکر(انواع کیک، بیسکوئیت، شیرینی و آب نبات) خودداری شده و خرما یا کشمش جایگزین شود.
2- در صورت حساسیت زا بودن مواد غذایی مانند شیر، سیب زمینی، گوجه فرنگی، بادمجان، مخمر، نان گندم، برخی میوه ها، قهوه، الکل، کولا و چای و ادویه جات باید از رژیم غذایی حذف شود.
3- مصرف مواد غذایی با رنگ های افزودنی مانند انواع نوشابه یا حاوی مواد نگهدارنده مثل کنسروها و میوه و سبزیجاتی که خوب شسته نشده اند (به علت وجود باقی مانده مواد شیمیایی ناشی از کودها یا سموم آفت کش ) غیرمجاز است.
4- استفاده روزانه از مکمل های ویتامین B ، C ، E و مکمل سلنیوم با تجویز پزشک معالج توصیه می شود. تامین مقادیر کافی و توصیه شده ویتامین D نیز برای این بیماران ضرورت دارد.
5- در صورت وجود یبوست میزان دریافت روزانه فیبر و مایعات (8-6 لیوان آب) باید افزایش یابد.
6- در صورت درمان با داروهای استروئیدی رژیم کم نمک توصیه می شود.