ویتامین ای (Vitamin E)

ویتامین ای

ویتامین ای یک نام کلی است و به خانواده ای از مواد شیمیایی اختصاص دارد که از نظر ساختاری و در برخی موارد از نظر بیولوژیکی با عضو شناخته شده این خانواده یعنی آلفا توکوفرول مرتبط هستند. ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است و به عنوان ماده مغذی ضروری برای انسان محسوب می شود. کمبود آشکار این ویتامین نادر است. با این وجود برخی وضعیت های کمبود ویتامین E در انسان رخ می دهد و دریافت مقادیر کمتر از حد طبیعی آن ممکن است خطر برخی اختلالات تحلیل برنده مانند بیماری عروق کرونر قلب، بیماری آلزایمر و سرطان را افزایش دهد.

 

وظایف ویتامین ای (E) در بدن

  • آنتی اکسیدان
  • فعالیت ضد انعقادی و آنتی آتروژنیک( پیشگیری از بیماریهای قلبی-عروقی)
  • محافظت سیستم عصبی
  • مقابله با سرطان
  • تنظیم کننده سیستم ایمنی، تثبیت کننده غشای سلولی و فعالیت ضد ویروسی

 

منابع غذایی

بهترین منابع غذایی ویتامین ای روغن های گیاهی مانند : روغن جوانه گندم ، آفتابگردان، دانه کتان، کانولا و روغن زیتون و همچنین انواع آجیل و غلات تصفیه نشده و برخی از سبزیجات است.

کاربرد

ویتامین E یک ویتامین شناخته شده محلول در چربی، ضروری برای سلامت انسان است که برخی از مزایای آنتی اکسیدانی آن در خور توجه است. این ادعا که ویتامین E درمان مؤثری برای بیماری قلبی عروقیِ اثبات شده است، بحث انگیز است. در خصوص اثرات پیشگیرانه این ویتامین از بیماری های قلبی- عروقی شواهد بیشتری وجود دارد. این ویتامین ممکن است اثرات ضد سرطان و عملکردهای مطلوب تنظیم کننده سیستم ایمنی داشته باشد. این ویتامین ممکن است فوایدی نیز در زمینه برخی اختلالات چشمی، برخی انواع دیابت و سندرم پیش از قاعدگی داشته باشد. همچنین ممکن است ویتـامین E در برابر اشعه فرابنفش نقش حفاظتی داشته باشد. شواهدی نیز در خصوص اثرات ویتامین E بر روی تقویت قدرت باروری مردان، توانایی جنسی و بهبود توان انجام ورزش و نیز کاهش روند پیری پوست وجود دارد.

موارد احتیاط

کسانی که وارفارین مصرف می کنند باید در استفاده از دوزهای بالای ویتامین E به صورت مکمل ( دوزهای بالاتر از 100 میلی گرم روزانه) احتیاط کنند. به همین ترتیب، افرادی که دچار کمبود ویتامین k هستند، مثل مبتلایان به نارسایی کبدی، باید در مصرف دوزهای بالای ویتامین E احتیاط کنند. در افرادی که هر ضایعه متمایل به خونریزی (مثل زخم های گوارشی خونریزی کننده) دارند، افرادی که شرح حالی از سکته مغزی هموراژیک دارند و کسانی که اختلالات ارثی خونریزی دهنده (مثل هموفیلی) دارند، ویتامین E باید با احتیاطات گسترده مصرف شود.

دوزهای مکمل ویتامین E که از مقادیرتوصیه شده RDA بیشتر باشد، نباید توسط زنان باردار و مادران شیرده استفاده شود. دوزهای بالای مکمل ویتامین E باید حدود یک ماه قبل از اعمال جراحی قطع شود.

میزان توصیه شده مصرف روزانه ویتامین E چقدر است؟

ویتامین ای